MESI: PS ESHTE E GATSHME PER ÇDO SFIDE

Ne jemi të gatshëm për cdo sfidë. Ishte kjo përgjigja e deputetës së Partisë Socialiste Senida Mesi rreth pyetjes nëse forca politike që përfaqëson është e gatshme për zgjedhjet e parakohshme.

Mesi u shpreh se Shkodra është sfidë për PS-në ndërsa shtoi se zgjedhje të parakohëshme për kryetarin e ri të bashkisë do ketë dhe se pritet vetëm dekreti I presidentit, madje ajo lë hapur mundësinë se Presidenti aktual edhe mund të shkarkohet.

Senida Mesi ishte e pranishme në votimet që zhvillohen edhe në degen e PS Shkodër për delegatët në kongresin e PS që do mbahet në vitin 2020 në Tiranë.

Lexoni dhe kete

PD AKUZA PËR BRAKTISJEN E SHQIPTARËVE JASHTË KUFIJVE

Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në PD, Arben Kashahu, deklaron se qytetarët shqiptarë nuk duhet …