Thursday , 22 August 2019

Mesi: Tregjet jo brenda standarteve, me shume vemendje!

Tregjet n qytetin e Shkodres por dhe tregtart ambulant n qytet jan nj problem I vazhdueshem pr shum institucione pasi ato jan jasht cdo kushti higjeno-sanitar. Shefi I shrbimit epidemiologjik, Artan Mesi I pyetur nga TV ROZAFA se sa ndikon gjndja e trgjeve n shendetin ton ai pergjigjet se situata po monitorohet.

Jan br krkesa pr ndrhyrj nga institucionet n tregje por edhe pse jan marr masa situate sht akoma shqetesuese

Jan disa institucione q kan n patronazhe tregjet n vend si inspektoriati sanitar shtetror, niveli I higjens mjedisore, AKU por situata n metropolin verior nuk po ndryshon prej vitesh.

 

Lexoni dhe kete

PËRFUNDOJNË PUNIMET NË RRUGËN “LORO NODAJ” NË GURIN E ZI

Rruga “Loro Nodaj” në Njësinë Administrative Guri i Zi, ka ndryshuar tërësisht pamjen e saj. …