Thursday , 21 February 2019

“MESUESIT DUHET TE MARRIN NE DORE FATET E ARSIMIT”

Arsimi po degradon çdo dite dhe ne mesuesit kemi detyrimin moral te ndryshojme situaten. Keshtu shprehet kreu i Sindikates se Arsimit Shkoder, Arian Peraj. Ne nje prononcim per Tv Rozafa, Peraj thote se  ka ardhur koha per nje mos-bindje intelektuale dhe mesuesit duhet te marrin ne dore fatet e arsimit.

Peraj kerkon qe mesuesit te mos nenshtrohen ndaj kerkesave te drejtoreve te shkollave, ne ato raste kur keto kerkesa bien ndesh me mesuesit.

Lexoni dhe kete

BASHKIA LEZHE NIS REHABILITIMIN E RRUGES SE KOTERRIT

Me ta ardhurat e sajë Bashkia Lezhë ka nisur një sërë investimesh për rehabilitimin e …