Tuesday , 16 August 2022

Meta: Askush smund te demtoje LANC!

Lufta antifashiste nacional- clirimtare nuk ka qn vepr e asnj individi t caktuar dhe cdo prpjekje pr tu kapur pas ndonj figure t caktuar pr t dmtuar vlerat e kwsaj lufte sht e dshtuar. Deklarata sht br nga kryetari i kuvendit t Shqipris Ilir Meta gjat vndosjes s kurorave me lule pran memorialit t 5 heronjve t Vigut n metropolin verior, n kuadr t 70- vjetorit t clirimit t vendit.

 

Kryetari I kuvendit Ilir Meta I shoqruar edhe nga deputet t mazhorancs t qarkut Shkoder kan vendosur kurora me lule pran memorialit t 5 heronjve t Vigut. N prag t 70- vjetorit t lufts antifashsit nacional clirimtare memoriali i 5 heronjve t Vigut sht vendosur prane rrethrrotullimit t Dobracit, duke u zhvendosur nga varrezat e dshmorve, ku qndroi pr disa vite ndrsa u dmtua edhe nga prsona t papergjegjshm.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …