Meta: Askush smund te demtoje LANC!

Lufta antifashiste nacional- clirimtare nuk ka qėnė vepėr e asnjė individi tė caktuar dhe cdo pėrpjekje pėr tu kapur pas ndonjė figure tė caktuar pėr tė dėmtuar vlerat e kwsaj lufte ėshtė e dėshtuar. Deklarata ėshtė bėrė nga kryetari i kuvendit tė Shqipėrisė Ilir Meta gjatė vėndosjes sė kurorave me lule pranė memorialit tė “5 heronjve tė Vigut” nė metropolin verior, nė kuadėr tė 70- vjetorit tė clirimit tė vendit.

 

Kryetari I kuvendit Ilir Meta I shoqėruar edhe nga deputetė tė mazhorancės tė qarkut Shkoder kanė vendosur kurora me lule pranė memorialit tė “5 heronjve tė Vigut”. Nė prag tė 70- vjetorit tė luftės antifashsit nacional clirimtare memoriali i “5 heronjve tė Vigut” ėshtė vendosur prane rrethrrotullimit tė Dobracit, duke u zhvendosur nga varrezat e dėshmorėve, ku qėndroi pėr disa vite ndėrsa u dėmtua edhe nga pėrsona tė papergjegjshėm.

Lexoni dhe kete

ā€œSHQIPERISE I ESHTE THENE JO PER HAPJEN E NEGOCIATAVEā€

Gjermania i ka thĆ«nĆ« JO hapjes sĆ« negociatave pĆ«r ShqipĆ«rinĆ«. KĆ«shtu u shpreh kryetari i …