Wednesday , 26 February 2020
Breaking News

META: BASHA TE KERKOJE DOREHEQJEN E RAMES JO TIMEN!

Kryeparlamentari Meta i kthen pėrgjigje kreu tė opozitės Basha, i cili kėrkon dorėheqjen e tij. Njėkohėsisht, pėrkundėr aludimeve se kreu i LSI-sė nuk udhėton dot nė SHBA, Meta tha se do tė jetė nė Washington pas 3 javėsh. “Ėshtė i vetmi kryetar opozite i cili nė vend qė tė kėrkojė dorėheqje, siē kėrkohet nga kryetarėt e opozitės nė tė gjithė Europėn dhe botėn, kėrkon dorėheqjen e kryetarit tė Kuvendit. Unė e kuptoj kush ėshtė arsyeja e tij e vėrtetė, ėshtė pakėnaqėsia e tij e thellė pėr respektin maksimal qė unė tregoj jo vetėm pėr demokratėt nė Parlament, por sidomos pėr liderin historik Berisha duke i dhėnė mundėsinė tė shprehė pa kufi qėndrimet e tij politike”- tha Meta.

Duke vijuar mė tej, Meta la tė kuptohet se partia e tij mund tė fitojė zgjedhjet dhe ai tė jetė kryeministėr i vendit. “Nuk habitem sepse qeverinė “Rama” e etiketon si qeveria “Rama-Meta”. Madje nuk keni dėgjuar asgjė akoma, sepse shumė shumė shpejt do fillojė tė ndėrrojė vendet e do akuzojė qeverinė “Meta-Rama”. Dhe pak mė vonė tė jeni tė bindur se do dėgjoni ēudi tė mėdha pėr akuzat e tij ndaj qeverisė kriminale “Meta-Meta”, pėr shtypjen dhe terrorin e saj ndaj opozitės sė pafajshme “Basha-Rama”,- u shpreh kryeparlamentari.

Duke folur pėr marrėdhėniet me ndėrkombėtarėt, Meta tha se ato janė tė shkėlqyera dhe se asnjė shqetėsim nuk ka pasur nga ndėrkombėtarėt pėr ndonjė deputet apo ministėr tė LSI-sė.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …