Wednesday , 26 February 2020
Breaking News

META: JAM NGA MALI, SME TREMBE INTRIGA E MOALORVE!

Kreu i LSI-s Ilir Meta ka mbshtetur edhe njher hetimin ndrkombtar pr afern e CEZ. Pas nj takimi me kreun e PDIU-s, Shptim Idrizi, Meta deklaroi se krkesat e Bashs dhe t Berishs jan t ndryshme.
Jan dy gjra t ndryshme ajo q ka krkuar i pafajshmi Basha dhe ajo q ka krkuar zoti Berisha. Un kam mbshtetur krkesn e zotit Berisha pr hetim ndrkombtar nga dita e par q ka ardhur CEZ deri sot q flasim bashk. Basha ka krkuar dika tjetr, ka krkuar moshetim ndrkombtar, dhe ju e dini q kur un them po, kjo pun ka mbaruar. Me qetsi dhe dashuri mund tu them q origjina ime e fort malore nuk m shqetson nga asnj lloj intrige moalore, deklaroi z. Meta.

Burime zyrtare bjn t ditur se m hert Meta sht takuar me presidentin Bujar Nishani. Tem e diskutimeve ka qn situata politike n vend.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …