Wednesday , 12 August 2020

META KERCENON: TE MOS PERSERITET 2008- ta, NUK KA REFORME PA PD!

Lvizja Socialiste pr Integrim ka mbledhur kryesin e saj. Gjat fjals s tij, kreu i ksaj partie Ilir Meta tha se, LSI-ja q n fillim t nisjes s koalicionit ka qen me objektivin pr brjen e reformave t mdha pr vendin dhe kto reforma pr ti br me konsensus.

N fjaln e tij Meta e vuri theksin tek reforma n drejtsi.Rekomandimet e Komisionit t Venecias jan t qarta pr t gjith ata q jan profesionist e t paanshm. Pr t gjith ata q duan t luajn, ne kto sugjerime do tja japim publikut n mnyr q n fund ata t gjykojn me vmendje, t kthejn dhe pse jo me cdo gj tjetr t gjith ata q bhen penges pr kt reform, u shpreh gjat fjals s tij kreu i LSI-s.

Nuk u kuptua qart se pr k e kishte mesazhin kreu i LSI-s, Ilir Meta, pasi fjaln e tij e nisi duke sulmuar opozitn. Meta sot u duk si nj peng i kryeministrit Edi Rama n fillimin e fjalimit t tij dhe nj shantazhues me referndum ose zgjedhje t parakoshme n fund t fjals s tij, shkruan Syri.net

Lexoni dhe kete

BASHA: TURIZMI, DEGA MË E GODITUR NGA PANDEMIA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon pamje të plazheve të boshatisur, pasi sipas tij, …