Sunday , 29 November 2020

META: ME 25 PRILL, SHQIPTARËT DO MARRIN PJESË NË REFERENDUM

Presidenti Ilir Meta tha në një deklaratë të shkurtër për media se të gjithë shqiptarët do të marrin pjesë në referendumin e jashtëzakonshëm të 25 prillit.

Kreu i Shtetit deklaroi se është i sigurt që shqiptarët do të votojnë më 25 prill për Shqipërinë në Evropë.

Më tej, ai shtoi se shoqëria civile ka publikuar sot nismën e saj për referendum, se si të konkretizohet ky detyrim kushtetues.

Lexoni dhe kete

MEDIU: QEVERIA PO PËRDOR PANDEMINË PËR INTERESA POLITIKE

Opozita vijon të hedhë akuza ndaj qeverisë për keq-menaxhimin e situatës së pandemisë. Kreu i …