Thursday , 27 February 2020

META ME KRITIKA PËR RAMËN DHE NDËRKOMBËTARËT

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama, sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë Engjëll Agaçi dhe kreun e KED Ardian Dvorani për një Kushtetutë të ndryshuar. Ai tha se zgjidhja për Ramën e për disa palaço ndërkombëtarë është vetëm referendumi.

Presidenti bëri edhe njëherë thirrje për t’i mbajtur larg duart nga Gjykata Kushtetuese, duke sfiduar dhe njëherë ambasadorët për referendum.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …