Thursday , 25 February 2021

META ME TONE TË ASHPRA: RREZIKOJMË KATASTROFËN NGA COVID-19

Presidenti Ilir Meta foli ashpër për situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit, duke thënë se duhet një plan i qartë dhe i sigurt për furnizimin e popullsisë me vaksina anti-Covid.

Kreu i Shtetit tha se vendi rrezikon një katastrofë për jetën dhe shëndetin e qytetarëve, pasi sipas tij, nga qeveria ka vetëm plane konfuze, të ndryshueshme dhe jo transparente për vaksinimin.

Kriteret e ndarjes dhe përzgjedhjes selektive janë tipike për diktaturat dhe diktatorët theksoi Meta.

Sipas tij, është për të ardhur keq që u bë gati një vit që janë injoruar të gjitha kërkesat e Presidentit.

Lexoni dhe kete

PËRGATITJET PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Këtë të shtunë, KQZ bëri një demonstrim të mënyrës së identifikimit biometrik. Pajisja bën të …