META NXEHET ME XHAFAJN NE KUVEND. XHAFAJ: IKU KOHA E DASHURISE

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta sht shfaqur tejet i nervozuar me Partin Socialiste gjat mbledhjes s Konferencs s Kryetarve t nisur n orn 09:00. N mbledhje munguan deputett e PS, pasi n mbledhje duhet t miratohet drafti pr reformn n drejtsi t arritur me marrveshje, n mnyr q t kaloj pr votim n Parlament. Meta ka krkuar nga Fatmir Xhafaj dhe Gramoz Rui q t jen t pranishm.

Ka br dhe disa insinuata dhe duhet t vij ktu Xhafa dhe gjith ekspertt t cilt nuk patn kurajo ti thonin publikisht kur i ftova. I bj thirrje z.Xhafaj t vij ktu sepse boll jan vonuar procedurat parlamentare, tha Meta.

Pas disa minutash, t gjith deputett e PS mbrritn n Parlament. Fatmir Xhafaj sapo mbrriti pati prplasje me Ilir Metn. Ky i fundit iu drejtua deputetit t PS duke i thn pusho se po flas un. Menjher ka ardhur kundrprgjigjia e Xhafajt ndaj Mets duke i thn: Ule zrin me mua, kam tre vjet q t dgjoj me qetsi dhe dashuri.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …