Sunday , 21 January 2018

METALIAJ: NE JANAR OPOZITA DO TE NISE PROTESTAT

Edi Rama ka dhunuar kushtetuten me zgjedhjen e kryeprokurores së Përgjithshme të përkohshme, ndaj Partia Demokratike nuk do bëjë asnjë kompromis për këtë çështje.Kështu shprehet Deputetja e Partisë Demokratike në Qarkun e Lezhës, Lindita Metaliaj, e cila thotë se duke nisur nga janari opozita do të nisë protestat.Sipas Metaliajt sot shqiptaret janë më të varfer se kurrë, e kjo ka ardhur nga politikat e gabuara të qeverisë Rama.

Zgjedhja e Kryeprokurores së përkoshme është kundërshtuar ashper nga opozita, e cila akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkelur kushtetun për të kapur organin e akuzes në vendin tonë.

Lexoni dhe kete

MBLEDHJA E QEVERISE NE LEZHE, REAGON PD

Prezenca dy ditore e qeverisë Rama në Lezhë, ka sjellë reagimin e Partisë Demokratike.Në një …