MIJERA TE RINJE MARSHOJNE NE SHESH PER TE PROTESTUAR

T rinjt e partis demokratike protestuan sot prpara parlamentit pr rreth 3 or, gjat koh q zhvillohej edhe seanca e fundit plenare pr vitin 2015. Mijera t rinj u grumbulluan n sheshin para parlamentit ku ishte ngritur edhe nj podium n t njjtin vend q u zhvillua protesta e pd ditn e enjte..T rinjt ironizuan me pankarta e banderola kryeministrin rama dhe ministra t qeveris, t cilt jan akuzuar nga opozita pr korrupsion e lidhje me trafikant. protestuesit hodhn edhe tymyese duke krkuar dorheqjen e qeveris, ndrsa nuk sht shnuar asnj incident gjat gjith tubimit. N fund t protests, e cila ishte edhe e fundit pr kt vit, mbajti fjaln edhe kryetari i partis demokratike, Lulzim Basha i cili u premtoj te rinjeve se me ardhjen ne pushtet te partise demokratike do te shfuqizohet edhe ligji I ri per arsim.Kjo ka shenuar edhe protesten e fundit te partise demokratike per kete vit. Basha lajmeroj qe ne fillim te vitit te ardhshem do te kete nje rikthim edhe me te fuqishem te protestave per ti thene stop nje here e mire kesaj qeverie te korruptuar.

Lexoni dhe kete

REFORMA ZGJEDHORE, REAGON PËRSËRI ILIR META

Ndërsa publikoi një shkrim të BB-së që thoshte se nga kriza e COVID Shqipëria do …