Tuesday , 21 November 2017

MIKOPLI: OBJEKTIVI I VLLAZNISË, RENDITJA NË KATËRSHEN MË TË MIRË

Ekipi i volejbollit të meshkujve të Vllaznisë ka patur tre largime sportistësh nga kontigjenti i sezonit të kaluar kur ai u shpall kampion i vendit dhe në kushte të tilla, objektivat e tij për sezonin e ri duket se nuk do të jenë ato maksimalet. këtë e pranon edhe trajneri Ardian Mikopli në një prononcim të tij për televizionin Rozafa.

Për Mikoplin kjo do të jetë përvoja e tij e parë në drejtimin e këtij ekipi dhe natyrisht që është një përgjegjësi më shumë për të, megjithatë ai shprehet se ndihet mirë në krye të Vllaznisë së volejbollit.

Sezoni i ri për volejbollin shqiptar do të nisë javën e ardhshme me Kupën e Federatës ndërkohë që javën  e fundit të shtatorit pastaj, do të nisë kampionati në të cilin pritet me interes të shohim paraqitjen e Vllaznisë kampione në fuqi.

Lexoni dhe kete

VOLEJBOLL, VLLAZNIA MUND TEUTËN DHE FUTET NË KATËRSHE

Vllaznia në volejboll për meshkuj është rikthyer sërish tek fitorja në kampionat. Pasditen e së …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin