Thursday , 21 February 2019

MINISTRAT KLOSI DHE BUSHATI, TAKIM ME BIZNESET NE VELIPOJE

Dy ministrat e qeverisë, ai i turizmit Blendi Klosi dhe i jashtëm Ditmir Bushati, kanë zhvilluar pasditën e së martës një takim me përfaqësues të bizneseve në plazhin e Velipojës. Gjatë këtij takimi, ministri Klosi vlerësoi pozitive vendosjen e kullave të vrojtimit dhe kërkoi nga bizneset që të mos abuzojnë me çmimet dhe të ketë transparencë me turistët.

Ndërsa, ministri i jashtëm, Ditmir Bushati, kërkoi angazhim më të madh të pushtetit lokal.

Gjithasthu, dy ministrat inspektuan në Velipojë qendrën shëndetësore të shtuar këtë sezon turistik në shërbim të pushuesve. Një qëndër që ofron shërbime në 24 orë në 7 ditë të javës.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E ENERGJISE, QYTETARET BLLOKOJNE ZYRAT E OSHEE NE LAÇ

Banoret e fshatrave të Malësisë së Kurbinit, bllokuan zyrat e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë …