Friday , 15 December 2017

MINISTRI BUSHATI FLET PER ÇESHTJEN “BALLIST MORINA”

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati i pyetur nga mediat ne lidhje me ceshtjen e Ballist Morines dhe kerkeses per ekstradim, ai shprehet se qeveria shqiptare ka beret e gjitha perpjekjet, kemi pasur kontakte te vazhdueshme me autoritetet kroate, per te beret e mundur lirimin e tij. Ndersa ne lidhje me kerkesen e tij per azil politik ne kroaci, ai u shpreh se edhe ne kete rast mund te perdoret precedent I Italise ku u kerkua ekstradimi I tij nga Serbia cka u refuzua nga shteti Italian.

Ndersa ne lidhje me marrdheniet mes Serbise dhe Shqiperise ku ne mes eshte edhe ceshtja e Ballist Morines ministry Bushati I cileson sin je tryeze shahu ku secila pale bene lojen e vet.

Ballist Morina u arrestua nga autoritetet kroate per shkak se nga ana e shteti serb egziston nje urdher arresti nderkombetar, dhe tashme pritet vendimi I gjykates per ekstradimin e tij. Ballist Morina u be I njohur per leshimin e dronit ne ndeshjen Serbi-Shqiperi ne Beograd, ndeshjen e cila u nderpre per shkak te dhunes se ushtruar ndaj futbollisteve shqiptare.

Lexoni dhe kete

META URON BASHEN PER 27-VJETORIN E THEMELIMIT TE PD-se, JA ÇFARE I THOTE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Lulzim Bashën në 27-vjetorin e themelimit të PD. …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin