Friday , 19 January 2018

MINISTRI BUSHATI VIZITE NE FAMILJEN E FLORENC BEQIRAJT

Kete te Marte, ministri  i jashtem Ditmir Bushati ka zhvilluar nje vizite ne familjen e Florenc Beqirit ne qytetin e Shkodres. Ministri Bushati ngushelloi familjen per humbjen e Florencit  dhe tha se jemi ne kontakt te panderprere me autoritetet franceze dhe kerkoi qe te pritet perfundimi i hetimeve. Gjithashtu, ai garantoi se qeveria do te marre persiper shpenzimet per transportin e trupit te viktimes dhe sjelljen ne atdhe.

Nder te tjera, Bushati theksoi se prioritare eshte qe hetimet te shkojne deri ne fund dhe te zbardhen rrethanat qe cuan ne humbjen e jetes se Florenc Beqirajt.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET LOKALE NE ULQIN NE “AUTOCHTHONOUS”

Autostrada Adriatiko-Joniane do kaloi nëpër bregdetin e Ulqinin duke u lidhur me Velipojën dhe më …