Friday , 15 January 2021
Breaking News

MINISTRI I MBROJTJES, INSPEKTIM NË ZONËN E OBOTIT

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka inspektuar këtë të shtunë zonën e Obotit në Njësinë Ana e Malit në Shkodër, një nga zonat më të prekura nga përmbytjet.

Por, sipas Peleshit, kemi një ulje të lehtë të nivelit të ujit dhe do arrihet të evitohen përmbytjet.

Ai shtoi se janë dhjetëra trupa të forcave të armatosura prezente në terren…

Peleshi u shpreh i bindur se janë marrë të gjitha masat për evakuime të nevojshme.

Lexoni dhe kete

BANORËT E BLERANIT NË PROTESTË

Asnje “dum dum” nuk do kaloje per kete rruge nese do sjellin mbeturina. Ka qene …