Wednesday , 29 September 2021

MINISTRI PANARITI INSPEKTON ARGJINATUREN E LUMIT BUNA

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti i shoqëruar nga një grup specialistësh të bordit të kullimit, inspektoi finalizimin e punimeve në argjinaturën e lumit Buna, në fshatin Shirgj. Investimi me vlere 33 milion lekë u bë për mbrojtjen e tokave bujqësore nga gërryerjet.

Panariti komentoi edhe situatën në hidrovoret, ndërsa theksoi se linjat e veçanta dhe pajisja me xhenerator janë 2 alternativat që po studiohen nga institucioni i kesaj ministrie.

Gjatë kësaj vizite ministri Panarit inspektoi edhe punimet e kryera në kanalin ujitës Grizhë Koplik, në Malësinë e Madhe, një investim ky me një fond limit mbi 69 milion lekë.

Lexoni dhe kete

NIS PROÇESI MESIMOR NE 41 SHKOLLAT E LEZHES

8637 nxĂ«nĂ«s nisen kĂ«tĂ« tĂ« hĂ«nĂ« vitin e ri shkollor nĂ« LezhĂ«, nga tĂ« cilĂ«t …