Sunday , 17 January 2021

MINISTRIA E SHËNDETËSISË MERR VENDIM PËR SHKOLLAT

Nisur nga numrat në rritje të të infektuarëve me Covid19, Ministrja e Shëndetësisë, njoftoi këtë të mërkurë të tjera masa me qëllim minimizimin e risqeve gjatë kësaj periudhe.

Në një videomesazh në facebook, Manastirliu, tha se duke nisur nga data 1 dhjetor, bazuar në rekomandimin e Komitetit të Ekspertëve, i rekomandohet MASR alternim i mësimit online e fizik në klasa.

Në fakt, numri i infektimeve në institucionet arsimore në vend ka ardhur në rritje.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: DO MBETEN NË FUQI MASAT AKTUALE NË VEND

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve dolën këtë të …