MINISTRJA KLAJDA GJOSHA DHE AMBASADORI FRANCEZ VIZITE NE LEZHE

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha dhe Ambasadori Francez ne Shqiperi Bernard Fitousi kane zhvilluar nje vizite ne bashkine e Lezhes si pjese e diskutimeve rreth integrimit europian te vendit tone. Ata jane pritur nga kreu i Bashkise Fran Frrokaj i cili ndersa i ka shprehur ngushellimet ambasadorit frances per jete e humbura gjate akteve terroriste ne Paris, i ka siguruar se administrata dhe ai personalisht jane te gaditshem per te bashkpunuar si me qeverine ashtu edhe me selite diplomatike dhe gjithcka ne referim te qytetareve lezhjane.

Do te jem nje mbrojtes i zjarrte i Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Europian , por pike separi duhet shpjeguar se cfare nenkupton ky integrim ka deklaruar Ambasadori Francez Fitousi, ndersa per Ministren e Integrimit Klajda Gjosha, Lezha eshte perzgjedhur per kete vizite si nje qytet tejet i rendesishem per zhvillimin ekonomik.

Takimi mes ministres se integrimit, ambasadorit frances dhe kreut te bashkise lezhe ka vijuar me pas me dyer te mbyllura.

Lexoni dhe kete

KALLËZIMI NË SPAK NGA ALEANCA PËR TEATRIN

Regjisori Robert Budina pas dorëzimit të kallëzimit në SPAK ndaj Erion Veliajt, Ardi Veliut apo …