Sunday , 27 September 2020

MINISTRJA MANASTIRLIU, INSPEKTIM NË SPITALIN E LEZHËS

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, zhvilloi një inspektim në spitalin e Lezhës, teksa deklaroi se po vijon fuqizimi i spitaleve rajonale dhe përgatitja e tyre sipas skenarëve të Komitetit Teknik të Ekspertëve, për përballimin e situatës së Covid-19. Manastirliu tha se po vijojnë investimet për të fuqizuar spitalet rajonale.

Ministrja e Shëndetësisë i është përgjigjur edhe akuzave të opozitës…

Me pajisjet e reja mjekësore të instaluara në spitalin rajonal të Lezhës janë fuqizuar kapacitetet biomjekësore në shërbimin e reanimacionit.

Lexoni dhe kete

ZHVENDOSJA E KIOSKËS NGA PEDONALJA E SHKODRËS

E vendosur prej kohësh në pedonalen e Shkodrës, këshilltarët e këshillit bashkiak Shkodër, kërkojnë zhvendosjen …