Saturday , 26 September 2020

MIQĖSORJA: VLLAZNIA MUNDET 65-69 NGA BASHKIMI PRIZRENIT

Me 4 pikė diferencė e ka humbur miqėsoren e dytė ekipi i basketbollit tė meshkujve tė Vllaznisė. kėtė herė pėrballė tij ka qenė ekipi Bashkimi i Prizrenit qė merr pjesė nė Ligėn Ballkanike dhe nė rradhėt e tė cilit luanin disa basketbollistė tė huaj. Me pėrjashtim tė periodės sė parė, nė tre tė tjerat, basketbollistėt shkodranė kanė luajtur shumė mirė, madje nė fund tė takimit edhe mund tė kishin fituar megjithatė mungesa e pėrvojės ka bėrė qė tė triumfojė kundėrshtari. Rezultati pėrfundimtar i takimit ka qenė 69 me 65 pėr kosovarėt. trajneri i Vllaznisė Bledar Gjeēaj, nė prononcimin e tij pas ndeshjes ėshtė shprehur  i kėnaqur me lojėn e zhvilluar nga ekipi i tij.

Gjeēaj thotė se kaq janė mundėsitė megjithatė po dje, ai bashkė me njė grup sportistėsh ka patur njė takim me kryebashkiaken Ademi tė cilės i kanė kėrkuar mė shumė mbėshtetje financiare. Lidhur me takimin me tė, trajneri i Vllaznisė ka thėnė.

 

Kampionati i ardhshėm i basketbollit tė meshkujve pritet tė ketė mė shumė rivalitet sepse edhe skuadrat e tjera kanė lėvizur nė merkato, megjithatė duhet parė tashmė se ēfarė do tė bėhet me Vllazninė, skuadrėn qė ka fituar tre titujt e fundit kampion.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA LUAN NESER MIQESOREN E RADHES

Vllaznia ka zyrtarizuar miqesoren e radhes. Keshtu, kuqeblute do luajne neser ndaj Bylisit. Takimi do …