Breaking News

MIRATOHET BUXHETI PËR VITIN 2020 I BASHKISË SHKODËR

Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka miratuar buxhetin për vitin 2020 të paraqitur nga kryetarja Voltana Ademi. Mbledhja ka zgjatur rreth 7 orë me një përbërje 100% të majtë dhe me një kryebashkiake të djathtë, ku ka patur mjaft diskutime dhe debate. Ademi foli për prioritetet e buxhetit.

Ademi shtoi se Bashkia Shkodër lufton korrupsionin.

Pro-buxhetit kanë votuar 36 këshilltarë, ndërsa kundër ka votuar këshilltari Arbis Vjerdha.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME PUNONJËS TË FASONERIVE

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të enjte një takim me punonjës së fasonerive në Fushë …