MIRELA FERRACAKU, DEPUTETJA ME E RE E QARKUT SHKODER

Numri 3 në listën zgjedhore të Partisë Kristian Demokrate, Mirela Ferracaku, e cila bëhet automatikisht deputete, pasi numri 2 në listën e kësaj partie, Arben Frroku është në arrati. Po kush është zonja Ferracaku?

Sipas CV-së së saj, Ferracaku ka lindur në fshatin Trush të Shkodrës. Arsimi i saj është i mesëm dhe 3-vjeçaren e fakultetit të Infermierisë.Deri në vitin 2012, Ferracaku ka punuar si ndihmësmjeke  në Komunën Berdicë.

Fillimisht është afruar me Bamir Topin dhe më pas me Partinë Kristian Demokratike. Aktualisht Ferracaku ndodhet jashtë vendit për arsye shëndetësore por me datë 24 Dhjetor pritet të betohet si deputetja më e re e Kuvendit të Shqipërisë.

Lexoni dhe kete

BASHA: RAMA DO TĂ‹ MBUSHĂ‹ XHEPAT E TIJ DHE TĂ‹ OLIGARKĂ‹VE

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama sĂ« po rrit borxhin publik pĂ«r tĂ« mbushur …