Friday , 27 November 2020

MJAFTON NJĖ GABIM. VLLAZNIA MUNDET 0-1 NGA SKĖNDERBEU

Ndeshja e luajtur nė ”Loro Boriēi” nė mes Vllaznisė dhe Skėnderbeut ka pėrfunduar nė atė mėnyrė siē ishte pėrfolur gjatė gjithė kėsaj jave, pavarėsisht se nė fushėn e lojės tė dy ekipet u munduan tė japin maksimumin. Njė gabim I Bicajt nė largimin e topit Brenda zonės, ėshtė shfrytėzuar ashtu si duhet nga Latifi qė nė minutėn e 67-tė ka shėnuar tė vetmin gol tė kėtij takimi, gol ky qė do t’I jepte fitoren 1-0 Skėnderbeut. Njė fitore qė natyrisht ka sjellė pakėnaqėsi tek ato pak tifozė shkodranė qė ishin tė pranishėm nė stadium dhe qė nuk u pajtuan lehtė me kėtė humbje tė rradhės. Sa I takon lojės, pavarėsisht shumė mungesave, Vllaznia u shfaq si e barabartė nė fushė ndaj Skėnderbeut kampion nė fuqi dhe pretendent edhe kėtė sezon.

Gjatė 45 minutave tė para, kuqeblutė luajtėn me shumė kujdes nė mesfushė por edhe duke parė herėpashere pėrpara me anė tė Bakajt dhe Dycės Korēarėt ndėrkohė nuk patėn ndonjė as nė lojė dhe as nė raste. Nė pjesėn e parė vetėm nė dy raste Latifi tentoi tė rrezikonte portėn e Agoviē por pa sukses. E dyta nis mė mirė pėr Skėnderbeun qė brenda 10 minutave tė para shfaqet rreziksh para portės vendase megjithatė me kalimin e minutave gjėrat normalizohen nė fushė. Do tė ndodhė kėshtu deri nė minutėn e 67-tė kur mbrojtėsit e Vllaznisė nuk e largojnė ashtu si duhet topin nga zona dhe nga kjo pėrfiton Latifi qė gjuan tokazi duke e dėrguar topin nė rrjetė. Njė gol qė prish ekuilibrat nė fushė dhe pėr rrjedhojė trajneri Cungu hedh nė fushė edhe Hebajn e Krujėn.

Megjithatė rastet pėr Vllazninė mungojnė dhe minutat kalojnė. Skėnderbeu arrin ta administrojė ashtu si duhet avantazhin e krijuar dhe pėr kėtė arsye, edhe katėr minutat e shtesės nuk sjellin asnjė ndryshim. Korēarėt kanė arritur tė fitojnė me rezultatin 1-0 dhe tė ndjekin ėndrrėn e tyre drejt titullit tė shtatė kampion rradhazi ndėrkohė qė Vllaznia rikthehet me kėmbė nė tokė duke menduar tashmė pėr sfidėn e rradhės me Luftėtarin teksa rruga e saj pėr arritjen e objektivit vėshtirėsohet edhe mė shumė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISƋ SƋ FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …