Tuesday , 22 October 2019

Mjeket e Lezhes ne proteste kunder testimit!

Mjek dhe infermier t spitalit rajonal t Lezhs, ndrpren punn pr m shum se 1 or n shenj proteste kundr testimit t paralajmruar nga Ministria e Shndtsis.

Ata jan shprehur se testimi i krkuar deningron figurn e bluzave t bardha, pasi ka mjek q kan vite q shrbejn n sistemin shndetsor.Mjekt jan shprehur se spitali i Lezhs ka nevoja t tjera, pasi ka munges medikametsh dhe aperaturash dhe pr nj operacion t thjeshte pacientet i duhet q ti drejtohen Tiranes.

T gjith mjeket dhe infermieret n Spitalin rajonal t Lezhs kan firmosuar nj peticion q do ti drgohet Ministris s Shndetsis kunder testimit t tyr.Ata kan paralajmruar se do t vazhdojn me protesta do dit t hn, derisa t ket nj reagim nga ministria pr kt shtje.

Lexoni dhe kete

SEMINAR I RËNDËSISHËM NGA KOMPANIA “NIKO HAIR & COLOUR”

Kompania “Niko Hair & Colour”, distributor i dy kompanive më të mëdha “Nika Beauty Excellence …