Thursday , 21 February 2019

MJESHTERI I MADH, BUJAR QAMILI, GATI PER KONCERTIN RECITAL

Mjeshteri i Madh i muzikes popullore, Bujar Qamili, rikthehet me koncertin e rradhes recital. Nje koncert qe do te zhvillohet me daten 20 maj ne Tirane dhe qe vjen i organizuar 1 here ne 5 vite nga kengetari shkodran Qamili. Per Tv Rozafa, ai thote se ky koncert pritet te kete nivel me te larte se ai i para 5 vitesh.

Ne qender te koncertit do te jete kenga popullore shkodrane, e Shqiperise se Mesme dhe te Jugut.

Pervec kengeve te njohura te mjeshterit te madhe Bujar Qamili, pjese e koncertit do te jene edhe humoristet Gezim Kruja, Muhamed Çekini, Bes Çinari dhe Zyliha Miloti, si edhe kengetare te njohur ne vendin tone.

Lexoni dhe kete

BOCETET E GJERGJ KASTRIOTIT EKSPOZOHEN NE AMBJENTET E QKF-se

Boçetet e Gjergj Kastriotit Skëndëbeut të punuara nga skulptor të ndryshem janë ekspozuar në ambjentet …