Wednesday , 29 June 2022

“MOLL’ E NDALUEME” NË MUZEUN “OSO KUKA”

“Moll’ e ndalueme” ishte aktiviteti i radhës në kuadër të Javës së Pavarësisë, i organizuar nga Bashkia Shkodër. Një ekspozitë e veçantë, ku paraqiteshin objekte personale të poetit dhe prozatorit Migjeni, por edhe grafika bardh e zi.

Krijimet letrare të “poetit të rinisë”, siç cilësohet Migjeni, ishin materializuar me përkushtim dhe domethënie nga Vladimir Myrtezai dhe Pandi Mele.

Ekspozita u hap në mjediset e muzeut historik “Oso Kuka” në qytetin e Shkodrës.

Lexoni dhe kete

‘SEMUNDJA’ SHKATERRON ULLINJTE NE LEZHE

Qindra rrënjë ullinj janë shkatërruar në Spiten të Lezhës nga një sëmundje e rrallë e …