Moti i keq, deri ne gjysme te Shkurtit!

Reshjet e shiut dhe tė borės por edhe erėrat e forta do tė jenė prezentė pėr njė kohė tė gjatė nė vendin tonė. Sipas parashikimit tė bėrė nga meteorologėt rezulton se moti i keq do tė vazhdojė deri nė mes tė muajit shkurt. Sipas tyre, temperaturat do tė pėsojnė ulje me disa gradė dhe nė zonat malorė do tė rikthehen sėrish reshjet e borės dhe ngricat.

“Prej disa ditėsh vendi ynė ėshtė prekur nga njė front atmosferik i lagėsht dhe i ftohtė. Pėr pasojė do tė kemi reshje tė shumta tė shiut dhe borės nė tė gjithė vendin. Kjo do tė sjellė edhe ulje tė temperaturave gjatė kėtyre ditėve” pohojnė meteorologėt.

Sipas tyre, gjatė ditės sė hėnė pritet tė ketė ulje tė ndjeshme tė temperaturave deri nė katėr gradė nė vlerat minimale. Kurse nė zonat malore pritet qė temperatura tė shkojė nėn zero gradė duke sjellė pėr pasojė edhe reshje bore. Njė pėrmirėsim i situatės pritet vetėm gjatė ditės sė martė ku pritet tė ketė kthjellime dhe mė pas sėrish rikthim tė reshjeve tė shiut dhe borės nė tė gjithė vendin.

Lexoni dhe kete

ā€œFESTA E VELIPOJƋS 2020ā€

Bashkia ShkodĆ«r ka organizuar kĆ«tĆ« tĆ« shtunĆ« ā€œFestĆ«n e VelipojĆ«s 2020ā€. NjĆ« aktivitet qĆ« kishte …