Breaking News

MOTI I KEQ, VLLAZNIA MBYLLET N KALETO

Koha e keqe q ka mbizotruar sot n Shkodr, ka detyruar ekipin e Vllaznis t mbyllet n nj kaleto pr t zhvilluar seancn e rradhs. Ekipi ishte njoftuar n fakt pr t qen I pranishm n Reshit Rusi por shiu dhe era e fort e kan br t pamundur strvitjen aty. Madje, shpejtsia e madhe e ers ka krijuar srish jo pak probleme n kt impiant sportiv duke dmtuar rrjetn mbrojtse dhe pjes t tjera t saj. Prej ktyre dmtimeve, natyrisht q klubit I duhet t ndrhyj srish pr tI riparuar sepse n kto kushte nuk mund t luhet ditn e shtun.

Sakaq skuadra ka vijuar me prgatitjet e saj ndonse sot n kushte jo komode. Megjithat trajneri Cungu ka dashur tI mbaj n tonus futbollistt e tij. Atmosfera n kt pragndeshje duket e mir dhe pr momentin kontigjenti I lojtarve duket I plot. Sefa e Krymi rikthehen nga skualifikimi dhe do t jen n fush t shtunn ndrkoh q edhe gjendja e Arbrit duket m e mir dhe natyrisht edhe ai pritet t jet n fush.

Nga ana tjetr, lajmi q msohet sht se n rradht e Partizanit kt jav nuk do t jet sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj I cili do t mungoj pr arsye kartonash. Ky natyrisht q sht nj plus pr kuqeblut por q nuk mjafton pr asgj sepse skuadra kryeqytetase ka n rradht e saj lojtar t tjer cilsor q do t hedh n fush me qllim marrjen e fitores pr t ruajtur hapin e Sknderbeut kryesues. E rndsishme sht q Vllaznia gzon nj form t mir sportive dhe ka besim n marrjen e nj tjetr rezultati pozitiv t shtunn n orn 13.00 ndaj Partizanit n Reshit Rusi, duke patur natyrisht edhe mbshtetjen e tifozve t vet.

Lexoni dhe kete

KADIJA: MUNGOJNË PASQYRAT FINANCIARE TË K.F “VLLAZNIA”

Mungesa e pasqyrave financiare të vitit 2018-te të cila janë dashur të miratohen nga Keshilli …