Wednesday , 29 September 2021

MOTORIKLETA PERPLASET ME KARROCEN, VDES I RIU

Nj 19 vjecar ka humbur jeten ne nje aksident te rnd ne aksin rrugor Shkoder Muriqan, n vendin e quajtur Oblik. Motorikleta tip Lonin me targ AB 684 e drejtuar nga 19 vjear Ilir Dahati sht prplasur me nj karroc kuajsh t ngarkuar me ushqim bagtish, q drejtohej nga 57 vjecari me inicialet N.D i cili lvizte nga Shkodra n Oblik.

Prplasja ka qn e fort duke i shkaktuar vdekjen e menjehershme 19 vjecarit I cili ka marr goditje t forta n kok dhe trup. I riu kishte n motoriklet edhe nj pasagjer tjetr, bashkmoshatarin me inicialet B. B edhe ky me banim n Oblike, i cili ndodhet jasht rrezikut pr jetn nn kujdesin e bluzave t bardha.

Me tu njoftuar mbi ngjarjen efektivet e policise kane mberritur ne vendngjarje ndersa ka nisur hetimet mbi shkaqet e ktij aksidenti, q dyshohet t ket ardhur si pasoj e errsirs n rrug dhe pakujdesis s treguar nga drejtuesi mjetit. Uniformat blu kan br shoqrimin n komisariat t 57 vjecarit N. D q po udhtonte me karrocn me kuaj i cili do t sqaroj n detaje shkaqet e ktij aksidenti.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “BUNA 2021”

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e …