Monday , 20 January 2020
Breaking News

MUAJI I LETËRSISË

Në kuadër të muajit të letërsisë, gjimnazi “28 Nëntori” në qytetin e Shkodrës ka zhvilluar një takim në biblotekën “Marin Barleti”. I ftuar në takim me nxënësit e kësaj shkolle ishte Grigor Banushi, i cili tregoi edhe përse zgjodhi Shkodër në këtë bashkëbisedim me nxënësit.

Natyrisht në fokus të takimit ishte letërsia, ku nxënësit i drejtuan edhe pyetje shkrimtarit Banushi.

Lexoni dhe kete

PERKUJTOHET 552-VJETORI I VDEKJES SE SKENDERBEUT

Eshtë përkujtuar në Lezhë 552-vjetori i vdekjës së Gjergj Kastriotit Skëndërbeut. Në nderim të kësaj …