Friday , 27 November 2020

MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT PËR KANCERIN E GJIRIT

Operatori i Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor Shkodër, në kuadër të mbylljes së muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, ka organizuar një aktivitet në zonën e Shirokës. Drejtori Astrit Beci, tha se shpreson që ky muaj të ketë arritur qëllimin e tij.

Ndërkohë, drejtori i njësisë vendore të kujdesit shëndetësor Pukë, Gjelosh Kasa, foli për dy bashkitë Pukë dhe Fushë Arrëz, duke u shprehur se ka një angazhim për depistimin e hershëm të kancerit të gjirit.

Në këtë aktivitet merrnin pjesë përfaqësues nga gjithë njësitë vendore të veriut.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: TESTIMET E SHPEJTA DO VIJNË BRENDA DHJETORIT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Kuvendi foli për masat që janë marrë në këtë …