Thursday , 24 September 2020

MUNDJA SHKODRAN SĖRISH VUAJTJE PĖR NJĖ PALESTĖR

Pavarėsisht se vazhdon tė nxjerrė sėrish kampionė, sporti i mundjes nė Shkodėr ka njė problem shumė tė madh: atė tė mungesės sė palestrės. Ajo ekzistuesja nuk plotėson as kushtet mė minimale. Dhoma e zhveshjes vetėm e tillė nuk mund tė quhet, tapeti ėshtė i vjetėr dhe i dalė jashtė pėrdorimit dhe pėrveē kėtyre problematikave, problemi kryesor ėshtė madhėsia e vogėl e palestrės aktuale, vetėm 37 metra katrorė.

Njėri nga trajnerėt e Vllaznisė, mjeshtri i njohur Dedė Bregu, nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa bėn thirrje pėr mė shumė mbėshtetje sepse mundja ėshtė njė sport qė sipas tij ka nxjerrė dhe vazhdon tė nxjerrė kampionė.

Kampioni i fundit i dalė nga ky ekip ėshtė Eqerem Shega por pjesė e tij ėshtė edhe mundėsi mė i mirė i Shqipėrisė Qamil Bajrami dhe kuptohet qė ata kėrkojnė mė shumė vėmendje pėr plotėsimin e kushteve mė minimale tė stėrvitjes.

Lexoni dhe kete

FUTBOLLI SHQIPTAR SƋRISH NƋ BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

PĆ«r tĆ« dytĆ«n javĆ« me rradhĆ«, futbolli shqiptar vazhdon tĆ« bojkotojĆ« kampionatet dhe kĆ«shtu ka …