Monday , 11 December 2017

MUNGESA E DRITAVE NË THETH OSHEE: RIPAROJMË PROBLEMIN SOT

OSHEE ka reaguar për mungesën e dritave në zonën turistike të Thethit, duke thënë se banorët kanë 6 ditë që vuajnë mungesën e energjisë nga 2 orë në ditë.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike thekson gjithashtu se problemi në turbinën e HEC-it që ka sjellë defektin, do zgjidhet këtë mbrëmje.

Gjithashtu mësohet se për rregullimin e këtij defekti, në terren janë duke punuar prej më shumë se 24 orë brigadat e OSHEE-së.

Njoftimi i OSHEE:
“Zona e Thethit furnizohet me drita nga një HEC, të cilit nuk i ka funksionuar njëra nga turbinat, duke sjelle avari dhe shkëputje të energjisë elektrike.

Pavarësisht kësaj, me masat e marra nga OSHEE, deri në zgjidhjen e plotë të problemit, që pritet të ndodhë sot në mbrëmje, banorët e Thethit kanë patur shkëputje të energjisë vetëm 2 ore në ditë dhe kjo përgjatë 6 ditëve të fundit.

Brigadat e OSHEE Shkodër prej më shumë se 24 orësh janë duke punuar për rikthimin me kapacitet të plotë të HEC-it, zgjidhje që pritet të vije në mbrëmje.

Pra, nuk është aspak e vërtetë që mungon energjia elektrike prej 20 ditësh!!”, thuhet në reagimin e OSHEE.

Lexoni dhe kete

MINISTRJA E DREJTESISE INSPEKTON BURGUN E REÇIT

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e shoqëruar nga deputeti I Partisë Socialiste Luan Harusha dhe  …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin