Breaking News

MUNGESA E NJE ZYRE INFORMACIONI TURISTIK NE SHKODER

Ne prag te sezonit turistik, qyteti i Shkodres perballet me nje problem serioz. Turistet e shumte qe vizitojne kete qytet dhe zonat turistike qe ndodhen perreth tij nuk kane nje zyre informacioni qe te orientohen per pikat turistike. E vetmja zyre informacioni qe ndodhet ne qytetin e Shkodres, afer Turizmit, nuk funksionon prej kohesh. Ne nje interviste per Tv Rozafa, drejtori i drejtorise se turizmit Shkoder, Gentian Mema, flet rreth kesaj zyre.

Por, Mema shton se krijimi i nje zyre te re eshte nje nga prioritet e kryebashkiakes Voltana Ademi. Gjithashtu, ai ben te ditur se ne plan eshte krijimi i tre zyrave te informacionit turistik.

Krijimi i ketyre zyrave te informacionit turistik do te ishte dicka pozitive per turizimin ne qytetin e Shkodres dhe numri i turisteve do te ishte me i larte, pasi lehteson rrugen e tyre per gjetjen e zonave turisistike.

Lexoni dhe kete

VIJOJNË PUNIMET NË RRUGËN “MYZYRAJ” NË DOBRAÇ

Vazhdojnë punimet për rikonstruksionin e rrugës “Myzyraj” në Dobraç të Shkodrës. Investimi me vlerë rreth …