MUNGESA E ZGJEDHJEVE PËR KREUN E BASHKISË SHKODËR

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka asnjë komunikim për presidentin Ilir Meta lidhur me caktimin e një datë zgjedhjesh të pjesshme për Shkodrën, Vaun e Dejës dhe Vorës. Për sa i përket Shkodrës nuk ka një vendim. Ajo është në situatën më të rëndë sepse ka një kryetare që nuk është kryetare, por nuk është në dorën tonë. Thjesht presim të marrim një zgjidhje theksoi Rama.

Ndër të tjera, Rama tha se në zgjedhjet e ardhshme do kemi komisionerë të depolitizuar sipas rekomandimeve të OSBE-së.

Deklaratat, Rama i bëri pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste.

Lexoni dhe kete

PD AKUZA PËR BRAKTISJEN E SHQIPTARËVE JASHTË KUFIJVE

Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në PD, Arben Kashahu, deklaron se qytetarët shqiptarë nuk duhet …