Thursday , 21 February 2019

MURIQAN, SITUATE E QETE PA FLUKS

Cdo gje eshte normale ne piken e kalimit kufitar te Muriqanit. Numer i ulet i automjeteve qe qarkullojne ne dy anet e kufirit si ne hyrje ashtu edhe ne dalje nga vendi yne.

Nga data 31 dhjetor e deri me sot mesatarisht ne 24 ore jane regjistruar ne hyrje e dalje 120 shtetas kryesisht shqiptar dhe shtetas malazez. Nga fundjava pritet te kete rritje te fluksit kur edhe nis kthimi i emigranteve pasi kane kaluar festat e fundvitit ne vendlindje.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E ENERGJISE, QYTETARET BLLOKOJNE ZYRAT E OSHEE NE LAÇ

Banoret e fshatrave të Malësisë së Kurbinit, bllokuan zyrat e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë …