Tuesday , 16 August 2022

MUZIKA KORALE DHE ROLI I SAJ N EDUKIMIN E STUDENTVE

N ambjentet e teatrit Migjeni sht organizuar koncerti i dyt me kng t vjetra shqiptare por dhe t huaja me studentt e universitetit t Shkodrs Luigj Gurakuqi. Organizatori i ktij koncerti ka folur mbi muzikn korale dhe rolin e saj n edukimin e studentve.

Ky koncert m hert sht zhvilluar n ambjentet e rektoratit t universitetit. Synimi sht zhvillimi i muziks korale dhe ndikimi i saj n edukimin e studentve, pr t ruajtur dhe kultivuar muzikn e bukur dhe t pastr shqiptare.

 

Lexoni dhe kete

FESTIVALI LULEBORË NË EDICIONIN E 6-të

Në moderimin e shkodranit të natyralizuar Enkel Demi dhe këngëtarës së mirënjohur shkodrane Rosela Gjylbegu …