Sunday , 19 September 2021

MYFTIU I SHKODRES PROMOVON LIBRIN E TIJ TE RI “MINBER”

Myftiu i Shkodres, Imam Muhamed Sytari, ka promovuar kete te Shtune librin e tij me te ri me titull “Minber”. Nje liber me nje permbledhje prej 50 hytbeje. Promovimi i ketij libri u organizua ne ambjentet e biblotekes “Marin Barleti” te qytetit te Shkores, ku i ftuar ishte edhe n/kryetari i Komunitetit Musliman Shqiptar, Gazmend Aga. Ky i fundit u ndal per te folur per rendesine e minberit.

Ndersa, myftiu i Shkodres dhe autori i librit, Imam Muhamed Sytari, u shpreh se titulli ka nje simbolik te vecante dhe theksoi se minberi eshte amanet.

Promovimi i ketij libri vjen ne kuader te muajit te aktiviteteve te organizuara nga Myftinia Shkoder ne perkujtim te ditelindjes se profetit Muhamed a.s.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …