“NA DUHET MBESHTETJE NE LUFTEN KUNDER KANABISIT”

Policia ndjen maksimalisht pėrgjegjėsin e saj nė luften kundėr bimėve narkotike por nuk mund ta luftoje e vetme kėtė fenomen pa ndihmėn e sė njė sėre aktorėsh.

Deklarata erdhi nga drejtori i policisė sė Qarkut Shkoder Alban Ēela gjatė konferences rajonale “pėr marrjen e masave pėr parandalimin e kultivimit tė bimėve narkotike.” E duke folur mbi bashkėpunimin nė luften kundėr bimėve narkotike, Ēela kėrkoj mbėshtetje mė tė madhe nga pushteti vendor.

I pranishėm nė kėtė konferencė ishte drejtori i pėrgjithshėm I policisė sė shtetit Haki Ēako si dhe pėrfaqėsues tė pushtetit lokal. Por pavarėsisht konferencave dhe kėrkesave pėr bashkėpunim nė luften kundėr lėndėve narkotike, qarku I Shkodres vijon tė mbetet njė ndėr mė problematiket pėrsa i pėrket kultivimit tė kanabis sativės.

Lexoni dhe kete

LEZHE, SEKUESTROHEN 95 KG DROGE DHE 11 MIJE EURO

Policia e LezhĆ«s ka goditur njĆ« rast tentativĆ« pĆ«r trafikim tĆ« lĆ«ndĆ«ve narkotike, duke sekuestruar …