NAMIK KOPLIKU: LARGIMI I HAFIZIT, HUMBJE PER PS- ne

Largimi i Mimoza Hafizin shnon nj humbje t dyt n strukturat socialiste t Shkodrs pas Tom Doshit. Aktualisht, deputet t ktij qarku n Kuvendin e Shqipris, jan Namik Kopliku dhe Paulin Strkaj. Teksa beteja elektorale parlamentare po afron, deputeti Kopliku nuk e sheh suksesin e PS-s tek emrat e prvem, por tek skuadra.

N nj intervist pr Shqiptarja.com ai shprehet se largimi i Hafizit sht humbje pr do parti, teksa mungesa e Tom Doshit nuk ka ndonj domethnie specifike, sepse si shprehet ai, n 2013 gara ishte me 11 shtylla (11 kandidatt socialist n list), ndrsa n 2017-n, ekipi elektoral duhet t bind shkodrant pr reformat e ndrmarra nga qeveria. Kopliku shpreh respekt t vijueshm pr Ben Blushin edhe pas largimit t tij, por saktson se rebeli nuk e ka pasur parasysh Namik Koplikun kur ka folur pr kazanin e rilindjes.

Sa i takon konfliktit mes kryebashkiakes s Shkodrs, Voltana Ademi dhe kryeministrit, Edi Rama, Kopliku thot se dshmon dshirn e qeveris pr t br akoma m shum pun t mira pr qytetin. Ai akuzon kryebashkiaken se ka paraqitur projekte shum t dobta dhe me fatura financiare t pa justifikuara.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …