NATA E NDERRIMIT TE VITEVE, 70-80 VIZITA PRANE URGJENCES

Ndryshe nga nje vit me pare, situata ne repartin e urgjences prane spitalit rajonal te Shkodres ka qene me e qete. Per naten e nderrimit te viteve ka pasur 70-80 vizita ne repartin e urgjences. Nje gje e tille behet e ditur nga mjeku urgjences, Ergys Sulku. Ai shton se ka nje sensibilizim nga qytetaret per hedhjen e fishekzjarreve dhe eshte nje situate me e qete ne krahasim me nje vit me pare.

Fatmiresisht, kete vit nuk ka pasur raste te renda nga qytetaret prane ketij reparti dhe kjo eshte dicka pozitive ne qytetin e Shkodres.

Lexoni dhe kete

PASTRIMI I KANALEVE KULLUESE NGA BASHKIA SHKODER

Në kuadër të punimeve për parandalimin e përmbytjeve në stinën e dimrit, Bashkia Shkodër vijon …