Breaking News

NATA E PARE E “PRANDVERE ME KANGE” NE TEATRIN “MIGJENI”

Nën duartrokitjet e publikut shkodran, mbrëmjen e së premtes u vendos në skenën e teatrit “Migjeni” koncerti “Prandverë me kangë”. Këngë të kompozitorëve më në zë të Shkodrës erdhën të përformuara nga zërat e rinj dhe ato të afirmuar të qytetit.

Ndërsa, organizatorët dhe të ftuarit vlerësuan publikun shkodran për pritjen që i bëri këtij koncerti.

“Prandverë me kangë“ është koncerti që organizohet për të tretin vit në qytetin e Shkodrës. Ky koncert, që do organizohet edhe mbrëmjen e kësaj të shtunë në orën 19:00 në teatrin “Migjeni”, është një eksluzivitet i Televizionit Rozafa dhe do të jepet i plotë në netët në vijim.

Lexoni dhe kete

“JUGORI” I FASBINDER, PREMIERE ME 21 DHJETOR NE TEATRIN “MIGJENI”

“Jugori” i shkruar nga Rainer Werner Fassbinder do vij si premire ne Teatrin “Migjeni” ne …