Wednesday , 20 November 2019

NDAHET NGA JETA GAZETARJA SHKODRANE SUZANA DIBRA

Mesditen e se enjtes eshte ndare nga jeta ne menyre te papritur spikerja e mirenjohur e Radio Shkodres, Suzana Dibra. Prej rreth 40 vitesh ne kete institucion, Dibra ishte kthyer ne nje embleme te padiskutueshme me zerin e saj te veçante.

Mesohet se Suzana Dibra ka nderruar jete pas nje ataku kardiak. Ajo punoi shume vite ne Radio Shkodra dhe njihet si nje nder zerat me te mire radiofonik.

Me kete rast, TV Rozafa i shpreh ngushellime te sinqerta familjes dhe miqve te saj per kete ndarje te parakoheshme nga jeta te Dibres.

Lexoni dhe kete

PROMOVOHET NE LEZHE LIBRI “MIRDITA PER KOL MIRDITEN”

Gazetari i njohur Gjergj Marku ka promovuar në Lezhë librin tijë “Mirdita për Kol Mirditën”, …