Monday , 26 October 2020

NDAHET NGA JETA ISH- DEPUTETI I PD- se GILMAN BAKALLI

sht ndar papritur nga jeta ish-deputeti i Partis Demokratike Gilman Bakalli. shkak sht br nj leucemi akute. Megjith ndrhyrjen e mjekve nuk sht br i mundur shptimi i tij. Ai u nda nga jeta rreth ors 18.30 n moshn 49-vjeare.

Bakalli ishte diplomuar n gjermanistik n universitetin Luigj Gurakuqi t Shkodrs. Ai mbajti mandatin e deputetit nga viti 2005 deri n vitin 2009.

Aktualisht ishte Lektor ne nje universitet privat. Kishte nj prvoj 15-vjeare n msimdhnie n nivel universitar, n fushn e teorive t letrsis, prkthimit, komunikimit ndrkulturor dhe teorive t komunikimit.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …