Friday , 30 October 2020

NDAHET NGA JETA TRAJNERJA E VOLEJBOLLIT ALDA KAORRI

Nj lajm i hidhur ka ardhur sot pr sportin shkodran. sht ndar nga jeta n moshn 53 vjeare nj nga volejbollistet e njohura t Vllaznis s viteve 80 dhe njkohsisht trajnerja e ekipit t t rejave t volejbollit t ktij klubi, Alda Kaorri. Nj vdekje e papritur e ardhur pas nj infrakti q ajo ka psuar teksa ishte n ambjentet e shkolls Ismail Qemali ku jep msim. Sigurisht q kjo gj ka alarmuar kolegt e saj t puns por askush nuk ka qen n gjendje t bj gj m tepr. Kjo sht nj humbje e madhe pr familjen e saj, pr volejbollin shkodran, pr klubin Vllaznia dhe gjith miqt dhe kolegt e saj.

Alda Kaorri do t mbahet mend si nj nga volejbollistt m t talentuara t brezit t saj. Ajo do mbahet mend pr klasin dhe talentin e shfaqur n fushat dhe pallatet e ndryshme t sportit ku ka luajtur dhe sht strvitur. Por ndrkoh, ajo ka ln n mes edhe nj pun t shklqyer q kishte nisur me ekipin e volejbollit t t rejave t Vllaznis t cilin e kishte krijuar nga fillimi, duke ofruar rreth vetes vajza me shum pasion, dhe duke injektuar tek ato dashurin pr kt loj, arriti t krijonte nj ekip model q konkurron me sukses pr titullin kampion.

Megjithat puna e saj sht ndalur mesditn e sotme n mes. Televizioni Rozafa i shpreh ngushllimet m t sinqerta familjes Kaorri pr humbjen e njeriut t tyre t dashur dhe po ashtu edhe klubit Vllaznia pr humbjen e nj emri t shquar si sportiste dhe si trajnere. I prjetshm qoft kujtimi yt Alda Kaorri.

Lexoni dhe kete

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TË VLLAZNISË NË SHITJE

Vllaznia e futbollit është e gatshme për të kaluar në duar të privatit. Ligji për …