Thursday , 20 February 2020

NDALOHET PER RRIP SIGURIMI, I GJENDET ARME

Një 19-vjeçar është arrestuar nga policia e Kurbinit për shkak se është kapur duke qarkulluar me armë zjarri pa leje. Në momentin që është ndalur nga policia ai i ka kundërshtuar këto të fundit dhe ka tentuar të largohet por forcat e policisë e kanë vënë në pranga. I arrestuari është D. P., 19 vjeç, banues në Laç dhe lëvizte me një makinë tip ‘Renault’ në Laç.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në makinë iu gjet në çantën e krahut, një armë zjarri e llojit pistoletë, të cilën e mbante pa leje. Si provë materiale të riut iu sekuestrua pistoleta me një krëhër me 5 fishekë.

Me ndryshimet e fundit në Kodin Penal, mbajtja e armëve në automjete apo në mjedise publike, pa lejen e organeve kompetente shtetërore, dënohet me burgim nga 5 deri në 7 vjet, ndërkohë materialet në ngarkim të 19-vjeçarit ju referuan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.

Lexoni dhe kete

VOLTANA ADEMI REAGON PER NGJARJEN

Pranë administratorit te Vllaznisë Suad Licit ishte edhe kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi. e cila …