Monday , 20 September 2021

NDERPRITET GREVA E BANOREVE TE NENSHKODRES

Eshte nderprere greva e urise e 7 banoreve te nenshkodres. Rreth ores 03:30 minuta kryetari i sindikates se pavarur rajoni Shkoder Albert Tukaj ka biseduar me grevistet. Mesohet se Tukaj u ka premtuar grevisteve qe do u gjeje nje vend me te pershtatshem, pasi ne ambjent te hapur gjate nates ishte e rrezikshme per shendetin e tyre.

Duke patur parasysh edhe temperaturat tejet te uleta. Nderkaq mesohet se ne keto momente grevistet jane ngriutr duke nderprere greven e tyre e cila nisi rreth ores 10:00 te se merkures.

Nuk dihet nese ish te permbyturit do te tentojne serish te hyjne ne greve ne nje tjeter ambjent apo jo, por kerkesat e tyre mbeten te njejtat, ato te marrjes se demshperblimeve.

Lexoni dhe kete

LEZHE, NE RADHE PER TE PAGUAR ENERGJINE ELEKTRIKE

Pagesa e faturavë të energjisë elektrike është kthyer në sfidë për qytetaret në Lezhë. Prej …